pátek 31. května 2013

Prána jako denní chléb

Nejsem si úplně jistá, jak dlouho to budu vydýchávat a vstřebávat. Každopádně to byla přednáška, řekla bych, až nebezpečně inspirativní. Tedy alespoň pro ty, co jsou na stejné vlně. 
Neskonalý dík patří rodině Kolářově, kteří mě na přednášku přizvali.

Foto http://www.fotomirekle.cz/henri-monfort/

Henri Monfort je energický téměř šedesátiletý chlapík s dlouhými šedivými vlasy. Jak by nebyl energický, když už se 10 let živí výhradně pránou. Přes hodinu vznešenou a krásnou francouzštinou vyprávěl o tom, co je to prána (viz odkaz na rozhovor pod článkem) a jak přejít na výživu jí.
Téměř 80% všech nemocí pochází z našeho stravování. Jíme moc a ještě k tomu špatně. Henri tvrdil, že jíme tolik, kolik by odpovídalo 19. století, kdy bylo chladněji a lidé víc makali. Ale my ne. My kyneme ve svých kancelářských křeslech a jíme nezdravě, na jídlo myslíme jako na nutnost, prostředek k fungování. Ale co když tomu tak není? Co když ve skutečnosti je jídlo přesně ta věc, která nás brzdí a otravuje? Toxiny a metabolity nám zanášejí cévy, klouby a dokonce i mozkové závity..?
Měli bychom vyčistit a zlepšit svůj vztah k jídlu, když už nic jiného. Jíst méně a kvalitněji. Henri si myslí, že jedno jídlo denně by nám mělo bohatě stačit. Pro pročištění těla doporučuje půsty, ale maximálně třídenní. Je názoru, že delší půst už tělo zbytečně vyčerpává.
Dlouze pak hovořil o samotném přechodu z pevné stravy na živení se vesmírnou energií. Že přechod obyčejně trvá 21 dní (že pro každý den je symbolem jedna tarotová karta) a že zahrnuje čištění buněčné paměti, které je pro samotné přeprogramování nejdůležitější. Čištění musí proběhnout na třech úrovních, kdy se postupně maže paměť současného života od narození, na druhé úrovni pak paměť rodová a na třetí úrovni paměť současného lidstva.
Co se děje po přechodu na výživu vesmírnou energií? Člověku se otevírají oči, zostřují smysly, někdy i přibývají, třeba třetí oko, telepatie, vidění aur, nabíjení vlastní aury pránou. Ale věc, co mě fascinuje zdaleka nejvíce - vystoupení z duality světa. Dualita, neboli dvě strany téže mince. Třeba potěšení a utrpení. Jedno bez druhého není. Jedno v druhé přechází. Dle Henriho tato dualita světa s pránickou výživou mizí a zůstává jen blaženost a jednota, splynutí s vesmírem, stanutí se jeho součástí. Žádné "já vs. svět", konec boje s vesmírem, propojení se vším v každou chvíli. Absolutní konec samoty. V závěrečné části přednášky věnované dotazům se ho jeden muž tázal, jak cítí například zimu a teplo jakožto pránik. Henri odpověděl, že teplo a zima jsou duality. Že vnímá, že je chlad nebo horko, ale jeho tělo na to nijak nereaguje, stejně jako se například nepotí.
Po přechodu na pránickou výživu se tělo dostává do stavu dokonalého zdraví. Bez toxinů se omlazuje, nestárne. Rychle regeneruje, stačí poloviční čas spánku. Energie je vyšší, pokud se člověk neomezí hranicemi, které si vymyslí a tím se pro něj i stanou skutečnými.


Rozhovor s Henrim
Henri Monfort v i-vysílání ČT24

Žádné komentáře:

Okomentovat